Slide_1 Slide_2
Zpět

TJ Dolní Benešov

TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA DOLNÍ BENEŠOV

Je to spolek zabývající se sportovní činností, jehož součástí je šachový klub a oddíly volejbalu, tenisu, stolního tenisu, jachtingu a sportu pro všechny.

Sídlo: Osada Míru 627, 747 22 Dolní Benešov

IČ: 14616076

Oficiální email TJ Dolní Benešov, z.s.: tj.dolnibenesov@gmail.com


Výkonný výbor TJ 

Pokladník TJ


Kontrolní komise TJŠACHOVÝ KLUB TJ DOLNÍ BENEŠOV

Šachy v Dolním Benešově mají téměř sedmdesátiletou tradici. Šachisté v této době zaznamenali spoustu významných úspěchů jak v soutěžích dospělých, kde „A“ družstvo docílilo postupu až do 1. ligy, tak v mládežnických soutěžích, když se odchovanci dolnobenešovského šachu stali mistry republiky nebo reprezentovali Českou republiku na mistrovstvích světa, Evropy či EU. V současné době má šachový klub v soutěžích družstev „A“ tým v 2. lize a další 4 družstva v krajských a okresních soutěžích. Mládežnická družstva hrají v krajských soutěžích. Šachový klub pořádá v D. Benešově každoročně dva významné mezinárodní turnaje a vedle toho řadu dalších turnajů pro mládež. Šachový klub se v posledních letech výrazně zaměřuje na práci s mládeží. Vytvořil krajská a okresní tréninková střediska a s podporou EU absolvoval dva projekty v rámci příhraniční spolupráce s polskými Rydultowy. Dolnobenešovská šachová mládež patří již dlouhodobě k nejlepším v okrese a kraji.

Sídlo:  Náměstí Cypriána Lelka 73, 747 22 Dolní Benešov – Dům služeb (přízemí)

Oficiální emailová adresa: tjdb.sachy@gmail.com

Web: http://sachy-msa.dolnibenesov.net/

Prezident klubu:  Ing. Tomáš Vavřínek    T: +420 604 457 603  domu@vavrinek.eu

Členové výboru:  Radomír Vavřínek, Blažena Krieblová, Mgr. Radim Krupa, Ing. Miroslav
Suchánek, Ing. Pavel Rakús a Lubomír Bělka, kteří jsou zároveň i trenéři mládeže.

Správce klubovny:  Matouš Gemsa       T: +420 739 903 289  gemsovi@seznam.czVOLEJBALOVÝ ODDÍL TJ DOLNÍ BENEŠOV

Volejbalový oddíl působí dlouhodobě na sportovní scéně Dolního Benešova, kde hraje soutěže dospělých a do roku 2015 i soutěže mládeže. V témže roce ukončily svoji soutěž i seniorky. V současné době rozvíjí soutěže minivolejbalu v barvách. V soutěžích dospělých hrají krajský přebor 2. třídy s cílem postupu do KP 1. třídy. Senioři hrají v rámci okresu nemistrovskou, mezipodnikovou soutěž, která má dlouhodobou tradici.

Sídlo: Osada Míru 627, 747 22 Dolní Benešov – volejbalový areál

Oficiální emailová adresa: tjdb.volejbal@gmail.com

Předseda oddílu: Martin Štefek, tel.: +420 602 795 479, tjdb.volejbal@gmail.com

Hospodář a kontaktní osoba: .........................................  tj.dolnibenesov@seznam.czTENISOVÝ ODDÍL TJ DOLNÍ BENEŠOV

Tenisový oddíl se v současné době ožívá, zúčastňuje se soutěží. Babytenis (věk 8-9 let) -oblastní soutěž, mladší žactvo (věk 10-12let) – oblastní soutěž, straší žactvo (věk 13-14let) – oblastní soutěž 1. třída, dospělý – oblastní soutěž . Pravidelně pořádá turnaje v rámci Českého tenisového svazu. Děti ve věku od 5 - 14 let trénují v tenisové škole individuálně, či ve skupinách. Dále připravujeme pravidelné letní příměstské tábory pro děti. TK Dolní Benešov samozřejmě funguje i pro nezávodní nadšence tenisu, kde nejvýznamnějším amatérským turnajem je Dolnobenešovské Roland Garrros. Kdokoliv, kdo má chuť si může jít zahrát tenis na jeden z antukových kurtů.

Sídlo: Osada Míru, 747 22 Dolní Benešov

Oficiální emailová adresa: tjdb.tenis@gmail.com nebo tenisdb@seznam.cz

Web: www.tenisdb.cz

Předseda oddílu: Ing. Petr Dohnal, tel.: +420 774 334 858, tjdb.tenis@gmail.com

Členové výboru: Karel Hahn, Tomáš Vavřínek, Maxmilián Svoboda, René Dihel 

Pokladník: Karel Hahn

Tenisová škola: René Dihel T: +420 605 453 189

 


ODDÍL STOLNÍHO TENISU TJ DOLNÍ BENEŠOV

Oddíl stolního tenisu má při TJ dlouhou tradici. Pravidelně hrával mistrovské soutěže a vychoval řadu dobrých hráčů. V současné době nemá oddíl žádné družstvo v soutěžích organizovaných ČSTV. Ve spolupráci se ZŠ Dolní Benešov organizuje v její tělocvičně volnočasovou činnost pro žáky ZŠ pravidelnými tréninky v úterý a ve čtvrtek od 17.00 do 18.00 hod.

Sídlo:  Tělocvična základní školy na Nádražní ulici v Dolním Benešově

Oficiální emailová adresa: tjdb.stolnitenis@gmail.com

Předseda oddílu:  Jiří Holeček    T: +420 778 535 820  holecek@dcpumps.czODDÍL JACHTINGU TJ DOLNÍ BENEŠOV

Jachting Dolní Benešov existuje pod TJ už více než 30 let. V minulosti zde probíhal výcvik a tréninky na rybníce Nezmar se zaměřením na okruhový jachting a také vodácké a tábornické dovednosti. Bylo zde vychováno mnoho jachtařů a vodáků. Po roce 1989 pak vlivem změny doby nastal úbytek dětí do oddílu, nedostávalo se peněz na činnost, opravy lodí, jejich údržbu a rovněž došlo k "zestárnutí" závodníků a lodí. Nastal přirozený úbytek členů, který se ustálil na současných 14. V dnešní době provádíme jachting již jen rekreačně a pouze jednou až dvakrát do roka se zúčastňujeme některé z open regat v okolí, hlavně na Slezské Hartě. Provozujeme činnost při výlovu rybníka Nezmar a při závodě Železný prajzák. Rovněž zhruba polovina členů složila úspěšně zkoušky k potápění a pořádáme zájezdy za tímto účelem na okolní přehrady nebo dle možnosti k moři. 

Sídlo: Malý areál v prostorech rybníku Nezmar v Dolním Benešově (klubovna, hangáry).

Oficiální emailová adresa: tjdb.jachting@gmail.com

Předseda oddílu:   Vladimír Šalman  vladimir.salman@herbaalko.cz

Jednatel a kontaktní osoba:  Jaroslav Lampa  T:+420 773 032 425  jardalampa@seznam.czSPORT PRO VŠECHNY PŘI TJ DOLNÍ BENEŠOV 

Odbor SPV patří mezi základní článek tělovýchovné jednoty s bohatou sportovní historií spojenou se zájmem o volně časové sportovní vyžití širokého spektra cvičenců všech věkových skupin. V současnosti je činnost odboru orientována na poskytování sportovního vyžití cvičenců v duchu žádaných moderních trendů kolektivních aktivit s využitím tělocvičny a hřiště.

Předseda odboru:  Ing.Jan Král    T: +420 731 206 658  jkkz@seznam.cz

Oficiální emailová adresa: tjdb.spv@gmail.comZavřít