Slide_1 Slide_2
Zpět

IN.F. Obálky

31.3.2021

Máte-li o tyto obálky zájem přihlaste se na MěÚ u p.Spruchové, nebo u p. Opíchalové na tel.č. 553 651 285/kl.18,14.


Senioři se díky IN.F.O.bálce cítí bezpečněji, kraj rozdá další várku

Moravskoslezský kraj rozdá dalších 35 tisíc obálek s osobními informacemi důležitými pro záchranáře. IN.F.Obálku už má v Moravskoslezském kraji v lednici přes 60 tisíc seniorů. Díky velmi pozitivním ohlasům a velkému zájmu kraj připravil dotisk. Obálky jsou nově distribuovány nejen seniorům, ale i osobám se zdravotním postižením.

„IN.F.Obálky jsme připravovali ve spolupráci s jednotkami Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje. Záchranáři projekt znají a vědí, že v obálce najdou pro jejich práci velmi užitečné informace o zdravotním stavu, užívaných lécích, ale i kontakty na blízké daného člověka. Naprostá většina lidí má doma lednici. Je to univerzální a snadno rozpoznatelné místo, proto jsou IN.F.Obálky právě tam. Upozorňuje na ně navíc speciální magnet na ledničce,“ vysvětlil náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil.

IN.F.O.bálce infoobálka

Projekt je zaměřený nejen na seniory, nově budou mít IN.F.Obálky také lidé se zdravotním postižením, kteří patří do ohroženější skupiny obyvatel a je u nich vyšší riziko nenadálých zdravotních či jiných obtíží, které pro ně mohou znamenat ohrožení.

„Tento projekt Moravskoslezského kraje samozřejmě vítáme. Nejsou výjimkou situace, kdy naši zdravotníci přijedou k zásahu a o dotyčném nevědí nic. Teď, když uvidíme samolepku IN.F.Obálka, bude stačit sáhnout do lednice. Informace o lécích, které pacient bere, o alergiích, kterými trpí nebo jakékoliv další upozornění, nám pomohou určit nejvhodnější způsob ošetření,“ řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Roman Gřegoř. 

Kraj bude nové IN.F.Obálky distribuovat od prvního zářijového týdne prostřednictví obcí, Senior pointů, organizace Adra a ve všech veřejných knihovnách v regionu. „Jejich použití je snadné. Podle přiloženého návodu je nutné vyplnit jednoduchý formulář, vložit ho do plastové obálky a tu dát do lednice, ideálně do vnitřní přihrádky dveří. Uživatelé pak ještě na lednici umístí magnet či samolepku, která je součástí balení, aby záchranáři veděli, že je pro ně IN.F.Obálka v lednici k dispozici. Kromě upozornění na obálku jsou na magnetu také telefonní čísla na složky záchranného systému,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil.

IN.F.O.bálka infoobálka senior

IN.F.Obálka obsahuje plastovou obálku, formulář k vyplnění, informační leták s návodem vyplnění, informační samolepku nebo magnetku na lednici, také propisku. V návaznosti na pandemii koronaviru jsou v obálce nově doporučení k ochraně proti infekčním onemocněním.


Soubory ke stažení

Název souboru Formát Velikost
1610705826info-obalky.pdf pdf 198,13 kb
Zavřít