Zpět

Obecný úvod

Kulturní dům je příspěvkovou organizací města Dolní Benešov. V regionu patří k objektům s největší kapacitou, s kvalitní vybaveností a výhodnou lokací. V KD je možno konat kulturní, společenské, vzdělávací akce v různém rozsahu. K dispozici je velký sál s kapacitou 1000 stojících návštěvníků (koncerty), 600 sedících diváků u divadelních představení, 400 míst pro společenské akce s tancem (plesy, oslavy). Jeviště odpovídá vybavením požadavkům zájezdových divadel, koncertů velkých hudebních těles. K dispozici je dále přísálí s kapacitou cca 80 míst a barem pro oslavy, školení, projekce atd.


Filmový sál má kapacitu cca 50 míst, repre místnost 30 míst, baletní zrcadlový sál se sprchami 20 míst. Do celého objektu KD je bezbariérový vstup. Na střeše KD je vybudována hvězdárna. Přilehlá restaurace Neptun, kterou provozuje nájemce je organickou součástí KD, stejně jako vinárna v suterénu s kapacitou cca 50 návštěvníků. Před KD je velká parkovací plocha.


Všechny informace o pronájmu ochotně poskytne vedení KD, na stránkách města jsou  publikovány fotografie KD.
Lze využít plochy a parkoviště před KD pro pořádání společenských a prezentačních akcí.

Kromě pronájmu KD pořádá ročně 200 akcí pro všechny věkové a zájmové skupiny. Mezi  významné nadregionální akce patří mezinárodní hudební festival Hudební jaro na Hlučínsku s dvacetiletou tradicí, Pivní slavnosti, Tématické plesy, Cykly adventních koncertů, Děti dětem – setkání zdravotně postižených spoluobčanů Moravskoslezského kraje,divadelní přehlídky atd.
Umělecké agentury realizují v KD bohaté spektrum uměleckých přehlídek (divadlo, tanec, hudba, mažoretky atd.)

V KD působí velká škála kroužků zájmové umělecké činnosti pro všechny věkové kategorie zájemců ze širokého okolí.


Zavřít