Informace FC MSA Dolní Benešov

2.4.2008

Výtečná jarní premiéra!
Tescoma Zlín – FC MSA D.Benešov 1:2

Jarní vstup se fotbalistům posledního celku tabulky MSFL vydařil náramně. Ze Zlína si vezou velmi cenné tři body, které jsou tím nejlepším základem do jarních odvet. Dolnobenešovští vstoupili do zápasu s odhodláním po plném bodovém zisku a svůj cíl začali naplňovat od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Sedláčka (asistovali mu Kondler a Páral). Už po deseti minutách hry se do dobré pozice dostal Broulík, ale na brankáře Gavláka nevyzrál. Ukazatelem skóre poprvé posunuli hosté ve 25. minutě hry. Dlouhý centr Dutky z pravé strany přiklepl Šrámek hlavou přímo na kopačky dobře postaveného Schaffartzika a ten prostřelil Gavláka – 0:1. Vedoucí gól hosty evidentně uklidnil a jejich herní převaha trvala až do konce 1. poločasu. Ve 45. minutě zahrávali hosté rohový kop. Dombi našel neomylně před domácí brankou hlavu vysokého Broulíka a na ukazateli svítil sympatický stav – 0:2! Druhý poločas začal šťastněji pro domácí. V 53. minutě kopali domácí přímý kop, střelu Poznara brankář Kramář neudržel ve své náruči a domácí se vrátili do hry – 1:2. Zlínští vystupňovali svůj tlak, ale v obětavě bránících řadách hostů jen velmi těžce hledali gólové skulinky. Několik sporných rozhodnutí mužů v černém, včetně „žluté“ karetní partie,  však dokázali hosté ustát. Své vítězství mohli pojistit v 72. minutě, ale Broulíkovi po jeho opakované střele scházelo tolik potřebné štěstí. Nemálo vzruchu pak přinesla 73. minuta,  ve které domácí obrana zlikvidovala tutovku hostujícího Juchelky ve velkém vápně nevybíravým zákrokem, ale k údivu všech viděl žlutou kartu za údajné přifilmování pádu sám postižený … Enormní snaha domácích po vyrovnání jim svazovala nohy, naopak obětaví a důrazní hosté si už své vítězství nenechali vyrvat. Plný bodový zisk je tou největší vzpruhou pro fotbalisty FC MSA do dalších bojů o zachování MSFL!

Žluté karty:

Domácí: 62. min. Řihák

Hosté:  35. Březovský, 56. Broulík, 70. Schaffartzik, 73. Juchelka, 87. Šrámek

Sestava FC TESCOMA Zlín: Gavlák M., Malý, Gavlák T., Linek, Čelůstka, Řihák, Motal, Poznar, Bačík, Školník, Otruba, Grygar, Beránek, Mika, Kocián, Pavelka

Sestava FC MSA Dolní Benešov: Kramář, Šrámek, Žídek, Březovský, Duda, Lhoťan (67. Štefek), Broulík (90. Spruch), Juchelka, Dombi, Dutka, Schaffartzik (88. Šrom), Hrubý, Špiller, Rohel